film izle e-sgk e-anindakredi hizlipro bilginizolsun Antalya escort

AMASYA AÇI KURUMLARI

Yüksek Başarının Değişmeyen Adresi
Bu haber 2016-04-11 09:50:30 eklenmiş ve 14429 kez görüntülenmiştir.

Amasya Açı Dershanesi 2007 yılında mütevazi koşullarda açılmış bir kurumdur.Açılırken yaşadıklarımız da tüm hemşehrililerimizin malumudur.Bizler hizmet etmek için yola çıkmıştık heyecanımız ve kararlılığımız vardı,önümüze çıkan tüm engelleri aşıp bugünlere geldik.

2007 yılında başlayan yolculuğumuz 2016’ya gelindiğinde 4 kurumla taçlanmış oldu ve sektörün lideri olma şansı ve fırsatını yakaladık.2016 yılında da yeni bir eğitim kurumunu şehrimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Amasya Açı Koleji ile Anaokulu, İlkokul  Ve Ortaokul gruplarındaki çocuklarımıza hizmet vermeyi amaçlıyoruz .Farklı bir özel okul vizyonu oluşturmak temel amacımızdır.Dil ve yetenek eğitimini temel alan kolej eğitimi oluşturmak hedefimizdir.

Bilindiği üzere 2015 yılında ülkemizde dershanecilik olayı son bulmuş ve dershanelerimiz temel liselere dönüşmüş ,Anayasa Mahkemesinin kararıyla özel eğitim kursları hayatımıza girmiştir.

Açmaya planladığımız 2. Kurumumuz ise lisede eğitim gören öğrencilerimize dönük takviye eğitim amaçlıdır.Dolayısıyla bu yıl içinde 2 kurumumuzu hizmete açmış olacağız,bunun  heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz .2 yeni kurumun açılmasıyla birlikte bünyemizde Açı Temel Lisesi,Açı Koleji,Açı Özel Öğretim Kursu,ve Açı Akademi olmak üzere 4 kurumu barındırmış olacağız.Dolayısıyla 4 yaşında aldığımız bir öğrenciye 25-30’lu yaşlarına kadar hizmet verebileceğiz.

Elbette Özel Öğretim mensubu bulunduğu toplumun yüksek ideallerinden ve evrensel değerlerinden kendisini soyutlayamaz. Açı Kurumları olarak bizim amacımız milletimizin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen koruyan ve geliştiren, insan haklarına saygılı, hak ve adaletin gerektirdiği davranışları ilke edinmiş insan yetiştirmektir. Bu amaca ulaşmak için, kişinin düzenli bir eğitim öğretim çalışmasına alınması da, eğitim anlayışımızın temelini oluşturmaktadır.

Bilginin tek başına bir karakter oluşturmayacağını biliyoruz. Sadece bilgili insan, kurulmuş bir robottan ileriye geçemez. Kurulmuş bir robot, kendisini icat edeni bile ortadan kaldırabilir. O nedenle, yüksek ideal ve evrensel değerlerle beslenmeyen bir öğretim, ruhsuz bir makine gibidir. Oysa insan, bir makine değil, makineyi de yapacak kadar kabiliyetli, üstün bir varlıktır.

Çağdaş teknolojiyi yakalamak, en zaruri ihtiyaçlarımızdan biridir. Onsuz yaşanmayacağını biliyoruz. Fakat ona koşarken, manevi zevklerden mahrum kalmak, sandalı tek kürekle çekmeye benzer.

Okullarda; yüksek ideallerle donatılmayan, vatan ve milletini nasıl seveceği öğretilmeyen evrensel değerlerden mahrum, disiplinsiz, vurdumduymaz, sorumsuz, çılgın bir nesil, yarın neyin sahibi olacaktır?

Açı Kurumları olarak eğitime, öğretime ve bu alanda devletimize yapacağımız katkılar katlayarak devam edecek ve bu uğurda üzerimize düşeni harfiyen yerine getirme çabası içinde olacağız.

Bu duygu ve düşünceler içinde hepinize en derin saygılarımı sunuyor, okulumuz ve öğrencilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum

                                                                                                                              MALİK ŞAKALAKOĞLU

 

                                                                                                          AMASYA EĞİTİM KURUMLARI KURUCUSU

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Amasya Gazetesi Sayfamızı Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Amasya Gazetesi
© Copyright 2016 Amasya Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Sgk Sorgula
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
tipobet korumalı sunucular