film izle e-sgk e-anindakredi hizlipro bilginizolsun Antalya escort

OKA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

VALİ ÇOMAKTEKİN OKA YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI
Bu haber 2016-03-28 10:35:37 eklenmiş ve 13534 kez görüntülenmiştir.

Vali İ. Halil Çomaktekin Tokat’ta Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yönetim Kurulu Toplantısına katıldı. Tokat Teknopark’ta gerçekleşen toplantıda ayrıca OKA Dönem Başkanı Çorum Valisi Ahmet Kara, ev sahibi Tokat Valisi Cevdet Can, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü ve Kalkınma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şahin, Amasya İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır, Tokat İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, Çorum İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arat ile OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen katıldı.

Toplantı öncesinde Tokat Valisi Cevdet Can, OKA Yönetim Kurulu Üyelerine Teknopark’ı gezdirdi. OKA heyeti; Teknomer Harita Mühendislik firmasının Ar-Ge ofisini, Bamep Mühendislik firmasının Ar-Ge ofisini ve Uyumsoft yazılım firmasının Ar-Ge ofisini ziyaret ederek Tokat Teknopark’ta yürüttükleri projeleri hakkında bilgiler aldılar. Ayrıca, Teknomer Harita Mühendislik KOSGEB Ar-Ge İnovasyon desteği ile Tokat Teknopark’ta yapımı gerçekleştirilen multikopter ile gösteri uçuşu yapıldı.

Gündemde yer alan konuların görüşüldüğü toplantının ardından OKA Yönetim Kurulu tarafından toplantıya ilişkin yapılan basın açıklamasında şunlar kaydedildi: “Bölgemizde başta kamu kurumlarımız, yerel yönetimlerimiz, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve diğer sosyal ekonomik aktörlerin birbirileriyle işbirliğini geliştirerek bölgemizin gelişmesini sağlamak ve bu gelişimi sürdürmek amacıyla çalışmalar yürütmekte olan Kalkınma Ajansının, “2016 yılı Mart ayı Yönetim Kurulu” toplantısını gerçekleştirmek ve kurulun gündemindeki konuları görüşmek üzere toplanmış bulunuyoruz.

Bölgemizin sosyo-ekonomik ve kültürel gelişmesine katkıda bulunmak, değişen ulusal ve uluslar arası rekabet koşullarına bölgemizin daha iyi uyum sağlama yeteneğinin geliştirilmesine katkı sağlamak için, Kalkınma Ajansımız ve ilgili kurumlarımız tarafından çeşitli faaliyetler ve projeler yürütülmektedir. Kurulduğundan beri Ajansımız tarafından doğrudan yürütülen projelerle veya onun mali destekleriyle uygulanan KOBİ projeleri ile özel sektörün desteklenmesi, aynı şekilde Ajansın mali katkılarıyla Belediyelerin ve İl Özel İdarelerinin turizm ve çevre altyapısının geliştirilmesi için desteklenmesi, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının da çeşitli altyapı projeleri, kümelenme, lojistik, insan kaynaklarının geliştirilmesi ve dezavantajlılara yönelik altyapı geliştirme projeleri gibi konulardaki faaliyet ve projelerin desteklenmesi uygulamaları her yıl hem sayıca ve hem de çeşit olarak artarak devam etmektedir.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından 21 Aralık 2015 tarihinde kamuoyuna duyurulan, “Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı” ve “Sivil Toplum Kuruluşlarının Güçlendirilmesi Mali Destek Programı” için yapılan proje başvuruları, başvuru rehberinde belirtildiği gibi, 11 Mart 2016 Saat:23.59’da, KAYS ortamında son bulmuştur. Proje dosyalarının teslimi ise, 18 Mart 2016 Cuma günü Saat:17.00’da tamamlanmıştır.

Bu kapsamda 18 Mart 2016 Cuma günü Saat:17.00 itibariyle başvurusu kabul edilen toplam proje sayısı, “Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı” içih 100 adet, ve “Sivil Toplum Kuruluşlarının Güçlendirilmesi Mali Destek Programı” için ise 55 adet olarak gerçekleşmiştir. “Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı” için toplam 100 proje başvurusunun 14 adedi Amasya, 17 adedi Çorum, 28 adedi Samsun ve 41 adedi Tokat iline aittir.

Toplam hibe miktarı 18 milyon TL olan program için yapılan başvurularda toplam 154.465.122,61 TL tutarında bütçe planlanmış ve 79.812.093,62 TL Ajansımızdan talep edilmiştir. Sivil Toplum Kuruluşlarının Güçlendirilmesi Mali Destek Programı” için yapılan toplam 55 proje başvurusunun 14 tanesi Amasya, 13 tanesi Çorum, 20 tanesi Samsun ve 8 tanesi de Tokat iline aittir.

1 Milyon TL bütçeli program için Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden yapılan başvurularda toplam 3.768.653,38 TL tutarında bütçe planlanmış ve bunun 3.191.965,82 TL’si hibe desteği olarak Ajansımızdan talep edilmiştir. Başvuru dosyalarını zamanında teslim etmiş olan başvuru sahiplerinin KYS ve e-posta adresleri üzerinden süreci takip etmelerini önemle rica ederiz.

“Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı” ve “Sivil Toplum Kuruluşlarının Güçlendirilmesi Mali Destek Programı” na gösterilen ilgiden dolayı bölgemizdeki tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ederiz. Başvuruların değerlendirilmesi süreci ajans mevzuatına uygun şekilde tamamlandıktan sonra muhtemelen Mayıs ayı sonlarında kazanan projeler Yönetim Kurulumuz tarafından ilan edilecektir.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Amasya Gazetesi Sayfamızı Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Amasya Gazetesi
© Copyright 2016 Amasya Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Sgk Sorgula
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
tipobet korumalı sunucular