film izle e-sgk e-anindakredi hizlipro bilginizolsun Antalya escort

320 yerel medya referandumda 'Evet' diyecek

Anadolu Yayıncılar Derneği Genel Başkanı Sinan Burhan 320 yerel medya temsilcisinin referandumda 'Evet' diyeceğini bildirdi.
Bu haber 2017-01-26 14:48:01 eklenmiş ve 12758 kez görüntülenmiştir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilen Cumhurbaşkanlığı Sistemi Cumhurbaşkanımız tarafından onaylandıktan sonra milletimize gidecektir.  Bu adım yönetim sistemimiz açısından tarihi bir adımdır. Bu adımla ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirmek  medya olarak görevimizdir.

1961 ve 1982 Anayasaları demokratik anayasalar değildir. Askeri darbeler sonucu hazırlandıkları için, militarist ve devletçi yönü her müessesesinde öne çıkmaktadır. Millet adına egemenliği kullanacak makam TBMM olmaktan çıkarılmış, askeri ve bürokratik vesayeti devam ettirecek “yetkili organlar” icat edilmiştir. Bundan kurtulmanın yolu  Cumhurbaşkanlığı sistemidir.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan  Anadolu Yayıncılar Derneği Genel Başkanı Sinan Burhan ülkemizin koalisyonlardan kurtulacağını belirterek şunları söyledi :’Ülkemiz yıllarca koalisyonlarla yönetilmiştir. Daha doğrusu yönetilememiştir. Koalisyon demek ekonomik kriz demektir. Gaz kuyruğu, yağ kuyruğu demektir. Koalisyonlar döneminde ülke küçülmüş tek parti iktidarlarında ise  büyümüştür. Cumhurbaşkanlığı sistemi yönetimde istikrarı getireceği için büyümeye katkı sağlayacaktır. Artık ülkemizde hükümet sorunu olmayacaktır.’ O nedenle bizde "EVET" diyoruz.

1971 Muhtırasından 12 Eylül 1980 darbesine giden yolda 12 hükümet kurulmuştur. İstikrar sağlanamamıştır. Hatta cumhurbaşkanı bile seçilememiştir.  Cumhurbaşkanı seçilemeyince  darbe olmuştur. Cumhurbaşkanlığı sistemi geçerse  ülkemiz siyasi istikrarsızlıklardan kurtulacaktır.

Krizlerden söz edilmemesi, herkesin ve her kurumun görev ve sorumlulukları içinde hareket etmesi, taşların yerli yerine oturması, sözde değil özde demokrasinin yerleşmesi, hukukun üstünlüğünün vazgeçilmez ilke olarak hem gönüllere hem de kurumlara yerleşmesi için  milletin yönetime el koyması zorunludur. Buda ancak Cumhurbaşkanlığı sistemi ile mümkündür.

 Milletin yürütme ve yasama organlarını ayrı oylarla belirleyebilmesi, temsilde adaletin, yönetimde istikrarın sağlanması, milletvekillerinin halka karşı sorumluluğunun artması, ekonomiye güvenin artması, erken seçimlerle ülkenin yorulmaması, dış politikada yetki karmaşasının önlenmesi için Partili cumhurbaşkanlığı Sistemi Türkiye’ye uygun bir sistemdir.

Türkiye artık istikrarlı bir yönetim ile geleceği planlayabilmek istiyor, Türkiye’nin kendisine uyan bu Sistemi ile hızlı kalkınmasının önü açılmış olacaktır.

Bu yüzden 320 Anadolu Medyasını temsilen Anadolu Yayıncılar Derneği olarak yapacağımız yayınlar ve kampanyalarla bizlerde Anayasa referandumu sürecinde Tek Devlet, Tek bayrak, Tek Vatan, Tek Millet Referandumda Yeni Anayasaya “EVET” diyoruz.

Sinan Burhan

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİĞER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Amasya Gazetesi Sayfamızı Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Amasya Gazetesi
© Copyright 2016 Amasya Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Sgk Sorgula
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
tipobet korumalı sunucular