film izle e-sgk e-anindakredi hizlipro bilginizolsun Antalya escort

YHKB ENCÜMEN VE MECLİS TOPLANTILARI

Vali Salih Işık Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği (YHKB) Eylül ayı Meclis ve Encümen toplantılarına başkanlık etti.
Bu haber 2016-10-04 10:01:02 eklenmiş ve 3530 kez görüntülenmiştir.
Valilikte gerçekleşen toplantılara ayrıca Tokat Valisi Cevdet Can, Çorum İl Genel Meclisi Başkanı H. İbrahim Kaya, Amasya İl Genel Meclisi Üyesi Yücel Gümüş, Çorum İl Genel Meclisi Üyesi Yusuf Kaya, Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Hayrettin Şahin, Tokat İl Genel Meclis Üyeleri Salih Yıldırım ve L. Daim Namlı ve Birlik Müdürü Yasemin Çoban katıldı.
 Toplantının açılış konuşmasını yapan YHKB Birlik Başkanı Vali Salih Işık şunları kaydetti: “Eylül ayı Encümen ve Meclis toplantısını gerçekleştiriyoruz. Bildiğiniz gibi Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği, Mahalli İdare Birlikleri Kanununa göre çalışan, Tüzüğünde de belirtildiği gibi Yeşilırmak Havzasında kirliliği ortaya çıkaran etmenlerin ortadan kaldırılması ve Yeşilırmak Havzasında bulunan Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinde ekonomik-sosyal kalkınmanın sağlanmasına yönelik planlar, programlar yapmak, projeler uygulamak üzere kurulmuştur. Birliğimiz bugüne kadar bu anlamda önemli çalışmalar yapmış, bölgesel kalkınma anlamında planlar hazırlamış, projeler uygulamıştır. Halen ulusal ve uluslararası fon kaynaklarından teklif çağrılarına çıkılan program ve projeler için bölgeye teknik destek sağlanmakta ve projeler hazırlanarak uygulanmaktadır. Birliğimiz 2007 yılı Haziran ayından itibaren Avrupa Kalkınma Ajansları Birliği (EURADA) üyesi olup, üyelik faaliyetlerini AB zeminine taşıyan tek kalkınma birliğidir. Birliğimizin özellikle kuruluş amacında ve Tüzüğünde de belirtildiği gibi faaliyetlerine devam etmesi Bölgemiz için büyük önem arz etmektedir. Eylül ayı Encümen ve Meclis Toplantılarımızın bölgemize faydalı ve verimli olacak şekilde geçmesini diliyorum.”
 Toplantılarda daha sonra Birlik Müdürü Yasemin Çoban, Birliğin çalışmaları hakkında ayrıntılı bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda, “TR83 Bölgesinde Yapay Sulak Alanların Kurulması İle İlgili Saha Araştırması Raporu” adlı proje ile hazırlık aşamasında olan ve Karadeniz Sınırötesi İşbirliği Programına sunulması planlanan “Tarım Ve Hayvancılıkta Kullanılan Zirai Ve Veteriner İlaç Atık Ambalajlarının Toplanması ve Bertarafı” adlı bölgesel projelerle ilgili gerçekleştirilen çalışmalar ve yine bu çerçevede yüz yüze yapılan proje istişareleri ve temaslarda sağlanan teknik destek bilgileri yer aldı. Suluova Kaymakamlığı ile gerçekleştirilen çalışmalar ve Tersakan Çayındaki çevre kirliliği ve çözüm önerileri de toplantı gündeminde ele alındı. Toplantıda ayrıca 2017 yılı Birlik Çalışma Programı, 2017 yılı Birlik Bütçesi ve 2017 yılı Birlik Üye Katılım Payları da görüşüldü.
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Amasya Gazetesi Sayfamızı Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Amasya Gazetesi
© Copyright 2016 Amasya Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Sgk Sorgula
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
tipobet korumalı sunucular