film izle e-sgk e-anindakredi hizlipro bilginizolsun Antalya escort

Merzifon Asker Hastanesi Sağlık Bakanlığı'na Devredildi

Merzifon Asker Hastanesi binası Amasya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Merzifon Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi Sofular Binası olarak hizmet verecek.
Bu haber 2016-08-29 10:38:11 eklenmiş ve 14694 kez görüntülenmiştir.

Merzifon Asker Hastanesi binası Amasya Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı Merzifon Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi Sofular Binası olarak hizmet verecek.

Devir teslim töreninde Amasya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Faruk Tonga, Askeri Hastane Başhekim Yardımcısı Albay Mehmet Can ile Merzifon Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ahmet Hasıripi de hazır bulundu.

Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, bağlanma ile birlikte 26 ilde toplam 32 hastane ve 1 rehabilitasyon ve bakım merkezi başkanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu bünyesinde çalışmalarına devam edeceği belirtilerek, "Bakanlığımıza bağlanan askeri hastaneler, FETÖ davası sebebiyle devir alınan hastaneler ile karıştırılmamalı ve bir tutulmamalıdır. Bu bağlanma esnasında eski alışkanlık ve iş akışlarının değişmesinden dolayı bir takım tereddütler oluşabilecektir. 1891 yılında kurulan, 125 yıllık bir tarihi olan Gülhane Askeri Tıp Akademisi ve Türkiye Cumhuriyeti Askeri Sağlık Hizmetlerinin kapatılması veya fonksiyon dışı bırakılması düşünülemez. Askeri sağlık hizmetlerinin ülke güvenliği ve gizlilik gibi birçok vazgeçilmez özelliği vardır. Bunlar Sağlık Hizmetlerinin ertelenemezliği, devredilemezliği ve depolanamazlığı ilkelerine ek olarak, en az onlar kadar önemli unsurlardır. Askeri sağlık hizmetleri olarak standart hasta ve hastalık tedavilerinin yanı sıra, saha hizmetleri, sağlık yetenekleri muayeneleri, heyet ve rapor işlemleri, muharebe görevleri, sefer ve çatışmada acil ve kriz destek hizmetleri elbette ki hepimiz ve ülkemiz için çok gereklidir" denildi.

Açıklama şöyle devam etti: "Devletimiz bu hizmetleri kapatmıyor. Bu hastaneleri kapatmıyor. Bu hizmetler aynı şekilde ve eskisinden de güçlendirilmiş şekilde yürüyecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Sağlıkta geldiği seviye ve gösterdiği başarılar ile zaten TC Sağlık Bakanlığı tüm dünyaya kendini kabul ettirmiş bir kurumdur. Geliştirdiği uygulamalarına birçok noktada yakın ilgi gösteren Askeri Sağlık Tesisleri ile ciddi yakınlaşma ve ortak çalışmalarımız uzunca bir süredir herkesin malumudur. Askeri hastanelerin sahip olduğu imkanlar eskiden olduğu gibi ülkenin en iyi ve ileri teknoloji uygulamaları olması gerekmektedir. Askeri sağlık hizmetlerinin sadece Askeri Hastanelerde sürdürülemeyeceği bir kaç yıldır hizmetlerin TC Sağlık Bakanlığı tesislerinde de verilmeye başlanması, Askeri Hastanelerde de imkanlar dahilinde Sivil Hastalara hizmet verilmeye başlanmasından bellidir. Aylardır Askeri hastanelerle Sağlık Bakanlığı Hastaneleri arasında sürekli doktor ve malzeme alışverişi, ortak çalışma ve iş birlikleri burada zaten beraber çalıştığımızın ve bu işin eskiden olduğu gibi ayrı götürülemeyeceğinin kanıtıdır. Bizler sağlık alanı çalışanı olarak bir elin parmakları gibiyiz, sadece parmaklara taktığımız yüzükler farklı. Kolda ve vücutta beraber hareket edip farklı rol ve görevlerde de işbirliği yapmamız bu ülkenin daha güçlü bir ordu ve sağlık hizmetine kavuşmasına imkan tanıyacaktır. Tüm halkımız, bu işlemin bir devralma ya da kapanma işlemi değil, Devletin bir kademesine, o da sağlık kademesine bağlanma işlemi olduğunu özellikle unutulmamalıdır. Bakanlığımıza bağlanan askeri hastaneler hakkında yapılan haberlerin ana temasının 'olumlu bir değişim ve güçlerin birleşmesi' olması gerektiği konusunu ana ilke edinilecektir."

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Amasya Gazetesi Sayfamızı Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Amasya Gazetesi
© Copyright 2016 Amasya Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Sgk Sorgula
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
tipobet korumalı sunucular