film izle e-sgk e-anindakredi hizlipro bilginizolsun Antalya escort

Göç Olgusu Amasya Üniversitesinde Tartışılacak

Üniversitemiz tarafından I. Uluslararası Göç ve Kültür Sempozyumu düzenlenecek.
Bu haber 2016-07-09 07:42:33 eklenmiş ve 14182 kez görüntülenmiştir.

1-3 Aralık 2016 tarihleri arasında üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenecek sempozyumda tarihsel, ekonomik, sosyal ve politik nedenleri ve sonuçları bulunan karmaşık göç olgusu kültürel, sanatsal boyutlarıyla ele alınıp bilimsel bir zeminde tartışılacak.

Sempozyumla ilgili bir değerlendirme yapan Sempozyum Düzenleme Kurulu adına Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay; ''Sempozyumun genel çerçevesini kültürel anlamda göç, ana çerçevesini ise sosyal bilimlere yansıma biçimiyle göç oluşturmaktadır. Sempozyum; iç ve dış göç başta olmak üzere işçi, eğitim, beyin göçü, mübadele, mültecilik gibi göç ve göç olgusunu kültürel boyutlarıyla ele alıp irdeleyecektir. Tarih, felsefe, sosyoloji, edebiyat, psikoloji, sinema, eğitim ve antropoloji disiplinlerinin inceleme zemininde; insanlık tarihinin kimi zaman dönemeç noktalarını oluşturan ama aynı zamanda da en dramatik öykülerinin yaşandığı göç gerçekliği ve olgusuna sağlıklı çözüm önerileri üretilebilinecek, böylelikle günümüzde bir insanlık trajedisine dönüşmüş olan hadisenin hasarlarının azaltılmasına katkıda bulunulacağı düşünülmektedir. Bu sempozyumda sunulan bildiriler, basım için gerekli düzeltme ve düzenlemelerin yazarlarınca yapılmasının ardından, bildiri kitabı olarak yayımlanacaktır. Uluslararası Göç ve Kültür Sempozyumu ile ilgili belirlenen tarihlerde kurulumuza ulaşacak bildiriler ana temalarına göre gruplandırılacak, oturumlara buna göre şekil verilecektir. KIBATEK (Kıbrıs Balkanlar Avrasya Türk Edebiyatları Kurumu)'in katkılarıyla Amasya Üniversitesi koordinasyonunda 01-03 Aralık 2016 tarihleri arasında düzenleyeceğimiz Sempozyumda siz değerli bilim insanlarını Amasya'da ağırlamak bizleri mutlu edecektir. 1. Uluslararası Göç ve Kültür Sempozyum organizasyonuna destek veren tüm kurumlara ve bilim insanlarına şimdiden teşekkür ediyor, saygılar sunuyoruz.'' dedi.

Sempozyumda yer alması planlanan konular  ''Göç ve kültürel uyum, Göç, kültür ve iletişim, Tarihte göç, Tarih öncesi göç, Türk tarihinde göç, Edebi metinlerde göç, Göç ve savaşlar, Göç ve kültürel değişim, Sinema ve göç, Göç ve kadın çalışmaları, Dünyada göç hareketleri, Kentleşme, kentlileşme ve göç, Ekonomi-göç ilişkisi ve Mevsimlik göç'' olarak belirlendi. Göçün farklı toplumsal gruplar üzerine etkisi bildiri konuları bu başlıklarla sınırlı olmayıp, sempozyumun genel çerçevesine uyulması ve konu dışına çıkılmaması koşuluyla farklı bildirilerde kabul edilebilecek.

 

Uluslararası akademisyenlerin de katılımıyla sempozyumun, Amasya'nın UNESCO Dünya Kültür Miras listesine kabul sürecinde bilim insanlarının ilimizi ve ülkemizi ziyaret etmesinin tanıtım açısından da önemli katkı sağlayacağı düşünülüyor.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DÜNYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Amasya Gazetesi Sayfamızı Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Amasya Gazetesi
© Copyright 2016 Amasya Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Sgk Sorgula
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
tipobet korumalı sunucular